Day 11: Watch Live Australian Open Stream

MELBOURNE (Sporting Alert) — The following is the Order of play on the highlight courts at the 2014 Australian Open Tennis tournament on Thursday, Jan. 23.

Live streaming coverage of Day 11 will be on ESPN3.com, WatchESPN App and ESPN TV network.

On Thursday, the first of the two semi-finals in the men’s singles will take place, while the women’s semi-finals will be in action.

After beating high-seeds in their quarter-finals No. 7 Tomas Berdych of the Czech Republic will take on No. 8 Stanislas Wawrinka of Switzerland in the men’s first singles semis.

After dumping defending champion and No. 2 seed Novak Djokovic in the quarterfinal, Wawrinka is confident of booking a place in the final.

Eugenie Bouchard (Canada) V 4-Li Na (China) 20-Dominika Cibulkova (Slovakia) 5-Agnieszka Radwanska (Poland)

From 0830 7-Tomas Berdych (Czech Republic) v 8-Stanislas Wawrinka (Switzerland)

source http://wnpv1440.com/teacher/thesis-statement-graphic-organizer-middle-school-pdf/33/ source link help with essays https://bonusfamilies.com/lecture/good-intros-for-a-resume/21/ what happens if u overdose on viagra https://teleroo.com/pharm/soft-tab-cialis/67/ follow url thesis examples business source site click here http://snowdropfoundation.org/papers/essay-editing-service-canada/12/ cialis dayville best best discount viagra viagra viagra https://www.arohaphilanthropies.org/heal/clomid-quando-iniziare/96/ go viagra generico de la india enter site watch click levitra elm creek professional writing help essay writing checklist https://www.newburghministry.org/spring/customized-research-paper/20/ buy a house essay masters dissertation on terrorism https://naturalpath.net/natural-news/buy-generic-cialis-online-uk/100/ write my professional term paper online prospective teacher cover letter https://www.hsolc.org/apothecary/cialis-neffs/98/ click here ELSEWHERE

Margaret Court Arena

(14) Lukasz Kubot (Pol) & Robert Lindstedt (Swe) v (13) Michael Llodra (Fr) & Nicolas Mahut (Fr), (6) Sania Mirza (Ind) & Horia Tecau (Rom) v Julia Görges (Ger) & Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pkn), Kristina Mladenovic (Fr) & Daniel Nestor (Can) v Daniela Hantuchova (Svk) & Leander Paes (Ind)

Show Court 3

11am: Bradley Mousley (Aus) v (9) Kamil Majchrzak (Pol), Kimberly Birrell (Aus) v (10) Anastasiya Komardina (Rus), (1) Alexander Zverev (Ger) v (11) Hyeon Chung (Kor), Pedro Martínez Portero (Sp) & Jaume Antoni Munar Clar (Sp) v (5) Lucas Miedler (Aut) & Bradley Mousley (Aus)

Court 6

11am: (6) Jelena Ostapenko (Lat) v (4) Elizaveta Kulichkova (Rus), (7) Quentin Halys (Fr) v Petros Chrysochos (Cyp), Olivia Hauger (US) v Jana Fett (Cro), (7) Omar Jasika (Aus) & Kamil Majchrzak (Pol) v (3) Quentin Halys (Fr) & Johan Sébastien Tatlot (Fr)

Court 8

11am: (7) Ziyue Sun (Chn) v (2) Ivana Jorovic (Ser), (10) Andrey Rublev (Rus) v (2) Stefan Kozlov (US), Naiktha Bains (Aus) & Olivia Tjandramulia (Aus) v (2) Katie Boulter (GB) & Ivana Jorovic (Ser), (1) Anhelina Kalinina (Ukr) & Elizaveta Kulichkova (Rus) v (4) Anastasiya Komardina (Rus) & Nina Stojanovic (Ser)

Sports Desk

One of SportingAlert.com main contributors and associated staff member. Focus on presenting the best possible news, views and reviews from college and pro sporting events all across the globe.

View all posts by Sports Desk →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.